W jaki sposób rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty?

Kryptowaluta

Autor:

Kryptowaluty cieszą się coraz większą popularnością. Z roku na rok wzrasta w naszym kraju zainteresowanie ową formą inwestycyjną. Powody? Szybki i duży zysk z minimalnymi umiejętnościami. Te – jak wiemy są rosną wprost proporcjonalnie z doświadczeniem. Ale jak to wy życiu bywa zazwyczaj – od czegoś trzeba przecież zacząć. W dzisiejszym artykule postanowiliśmy to ułatwić. Poniżej znajdują się wskazówki dla osób, które pragną zainwestować w formę wirtualnych walut. Zapraszamy do lektury!

Zanim zaczniesz inwestować…

Zanim zaczniemy inwestować warto uzmysłowić sobie kilka prostych prawd, które sprawią, że nie podpadniemy w finansową ruinę. Przede wszystkim należy pamiętać, że inwestowanie w wirtualne waluty zwane potocznie coinami jest porównywalne w wielu aspektach do inwestowania na giełdzie. Tak jak w przypadku gry na giełdzie – ryzykujemy całym wpłaconym kapitałem. Wbrew pozorom ryzyko związane z inwestycją w waluty alternatywne jest większe, ponieważ jak ukazuje krótka, acz intensywna historia – wiele z nich zniknęło z rynku. Istnieje także spora gama walut wirtualnych, które były zwykłymi oszustwami. Podsumowując – ryzyko związane z inwestycją w kryptowaluty jest spore i robimy to wyłącznie na własną odpowiedzialność licząc się z możliwą stratą całego włożonego kapitału.

pieniądze

Od czego zacząć?

Każdy debiutujący inwestor powinien na samym początku zakupić kilka bitoinców. Jest to najbardziej powszechna kryptowaluta w skali globalnego rynku. Paradoks owej formy inwestowania polega na tym, iż znaczna większość innych kryptowalut jest dostępna w ramach płatności BTC, które tym samym stanowią punkt wyjściowy względem dalszego inwestowania. W tym miejscu rodzi się kolejne pytanie – gdzie możemy zakupić bitcoiny? Największą popularnością oraz zaufaniem cieszą się następujące portale :
– BitMarket
– BitPanda
– BitBay
Co istotne – niewiele giełd akceptuje przelewy, za to większość z nich bazuje na płatnościach opiewających w karty debetowe i kredytowe. Jeśli jednak wykonanie przelewu będzie możliwe, warto uczynić go z konta walutowego, aby uniknąć dodatkowych opłat za proces przewalutowania. Ważnym aspektem jest także weryfikacja konta – wspomniane, globalne giełdy oczekują potwierdzenia – najczęściej w postaci wysłania zeskanowanego zdjęcia dowodu osobistego. Istnieją również portale, które nie wymagają weryfikacji, jednak w ich przypadku prowizja oraz opłaty dodatkowe są nader wysokie. W przypadku niewielkich inwestycji – ponieważ od takich większość osób zaczyna skorzystanie z takiej formy jest z ekonomicznego punktu widzenia nieopłacalne.

coin

Miejsca w których dokonamy zakupu BTC obsługują zaledwie kilka najważniejszych kryptowalut. Chcąc inwestować w te – bardziej alternatywne należy przenieść do innej giełdy. Pozwala to na większy i szybszy zysk. Pomocne mogą być też kursy jak https://comparic.pl/kursy-kryptowalut/.

Comments are closed.